„Ośmiu Wspaniałych”

Dnia 19 czerwca 2020 roku w Urzędzie Staromiejskim odbyła się XXII gala konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Wśród laureatów znalazły się nasze wychowanki: Paulina Ratyńska oraz Aleksandra Żmijewska, które otrzymały podziękowania oraz nagrody z rąk Prezydenta Miasta Elbląga.

Czytaj więcej

Bursowe Music Show

Dnia 5 maja został ogłoszony konkurs na odległość "Bursowe Music Show".Zabawa polegała na zaprezentowaniu wybranego przez siebie utworu bądź układu tanecznego i nagraniu go.Wychowankowie oddawali głosy na swojego faworyta poprzez stronę FacebookFilmik z największą ilością polubień wygrał.

Czytaj więcej

Studio Balans

We wtorkowe popołudnie 18.02.2020 roku dziewczęta z naszej placówki wybrały się na ćwiczenia do „Studia Balans”. Ćwiczenia wzmacniające przeprowadziła Pani Justyna Stelina, która na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 12 w Elblągu oraz jest trenerem interpersonalnym w Studio Balans oraz w Klubie Portfit.

Czytaj więcej

Turniej halowej piłki nożnej

W dniu 17.01.2020 na hali CSB w Elblągu odbył się III turniej halowej piłki nożnej placówek opiekuńczo - wychowawczych. W turnieju brała udział młodzież Bursy Szkolnej nr 4 w Elblągu.

Czytaj więcej

Wieczornica z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2020 roku uczciliśmy w bursie święto „Żołnierzy Niezłomnych”. Przygotowaliśmy okazjonalną dekorację upamiętniająca bohaterów, którzy tworzyli polskie, powojenne podziemie niepodległościowe. Stworzona została także mini gazetka pt.”Ocalić od zapomnienia” w oparciu o materiały opracowane przez IPN.

Czytaj więcej

BohaterON- włącz historię

W ramach akcji „BohaterON – włącz historię” w naszej placówce w listopadzie odbyły się podchody promujące historię Powstania Warszawskiego i Polskiego Państwa Podziemnego.

Czytaj więcej

Wszystko o herbacie

W dniu 18.02.2020 roku uczestniczyliśmy w zajęciach pod hasłem „Wszystko co powinieneś wiedzieć o herbacie". Było dużo ciekawostek związanych z herbatą np. to, że jest nazwana napojem cesarzy i psów, że jest mnóstwo kolorów herbat między innymi niebieska i żółta, a specjalista od herbaty to kiper, na zakończenie zgadywaliśmy jaka to herbata, oceniając ją po zapachu, smaku i wyglądzie.

Czytaj więcej

Tłusty Czwartek

Zgodnie z naszą polską tradycją i my w bursie świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Było wesoło bo każdy poprawił sobie humor słodkimi pączkami ( tylko nie mówcie naszym trenerom bo nie ma to nic wspólnego z dietą sportowca).

Czytaj więcej