Wyjście młodzieży do Galerii Nobilis

 Dnia 3 września 2013 r. odbyła się poplenerowa wystawa Kadyny-wioska sztuki w Galerii Nobilis. Podczas wystawy mogliśmy zobaczyć efekty pięciodniowego pleneru artystycznego, który odbył się w lipcu na kadyńskiej plaży. Prace inspirowane były architekturą i krajobrazem Kadyn i ich okolic, wykonane techniką malarstwa, rzeźby, rysunku.

 

Pożegnanie maturzystów

W dniu 15 kwietnia 2014r. jak co roku tradycyjnie pożegnaliśmy kolejną grupę maturzystów, którzy zakończyli swoją przygodę ze szkołą ponadgimnazjalną. Uroczystość miała charakter artystyczny. Było wiele wspomnień, pozytywnych emocji i życiowych rad na dalsze dorosłe życie. Życzymy Wam z całego serca spełnienia Waszych młodzieńczych planów życiowych. Idźcie przez życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jak w dniu kiedy odbieracie świadectwo dojrzałości. Nie rezygnujcie z marzeń i planów. Nie cofajcie wstecz, bo każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia.

Wybory Miss i Mistera 2013

W dniu 27 listopada 2013 roku zorganizowaliśmy wybory Miss i Mistera bursy. O tytuł najpiękniejszej i najprzystojniejszego walczyło osiem kandydatek i ośmiu kandydatów. Uczestnicy musieli zaprezentować sie publiczności, wykazać się sprytem w konkurencji gorące krzesła, wziąć udział w teście wiedzy ogólnej, zareklamować wylosowany przedmiot oraz stworzyć modną, ekologiczną kreację z dostępnych materiałów. Nad punktacją poszczególnych konkurencji czuwało jury w składzie: Dariusz Szczepłocki-Mister 2012, Artur Mikołajków- głos publiczności, Pani Magdalena Janczuk oraz Pani Karolina Wasiluk.

Czytaj więcej

Dzień Nauczyciela

Dzień NauczycielaW dniu 17 października 2013r. członkowie MRB oraz Sekcji Aktywności Własnej zorganizowali konkurs MasterChef dla wszystkich pracowników bursy. Obecni na spotkaniu goście mieli za zadanie wykazać się swoimi umiejętnościami oraz organizacją pracy w kuchni, kreatywnością oraz wiedzą iście kulinarną. Uczestnicy poszczególnych konkurencji wykonywali je ze sprytem i dużym poczuciem humoru. Dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie pracownikom za udział i wspólną zabawę. 

Ośmiu Wspaniałaych

W dniu 27 maja 2014 roku o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu przy ul. Bema 37 odbyła się uroczysta gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”- XVI edycja. Wśród laureatów jest wychowanka naszej placówki Daria Gruchała. Jest to wielki sukces świadczący o wysokiej jakości i szerokim zakresie prowadzonych działań wolontaryjnych w ramach Koła Wolontariatu "Otwarta Dłoń", którego Daria jest przewodniczącą. Gratulujemy wychowance oraz opiekunom koła.

Dobre maniery w SP 25

W dniu 13 listopada 2013 r. Natalia Kałowska, Natalia Kosydar oraz Aleksandra Witkowska przedstawiły dzieciom opowiadanie pt. ,, O rodzinie Wafelków” z książki pt. ,, Dobre maniery, czyli Savoir- Vivre dla dzieci” autorstwa Joanny Krzyżanek. To I spotkanie  z cyklu zaplanowanych zajęć poruszających wśród dzieci temat znajomości obyczajów, form towarzyskich oraz reguł grzeczności.

Czytaj więcej

Konkurs na najzabawniejszego pupila

pupilW związku ze Światowym Tygodniem Zwierząt w dniach 4-11 X.2013 r. na terenie naszej placówki zorganizowano konkurs na Najzabawniejszego Pupila, którego celem było skierowanie uwagi młodzieży na potrzeby i losy zwierząt. Zgłoszone do konkursu fotografie zwierząt naszych wychowanków zamieściliśmy w galerii, którą można było oglądać na korytarzu budynku „D”. W celu wyłonienia najzabawniejszego zwierzaka przeprowadziliśmy głosowanie, w którym I miejsce zajęła kotka HienaPatrycji i Pauliny SławskichII miejsce zajął piesek Czester Pauliny Wójcickiej, a III miejsce zajęłasuczka Ganja Pauliny Woźny. Właścicielom najzabawniejszych pupili serdecznie gratulujemy.

Ognisko - powitanie pierwszego dnia wiosny

Dnia 26.03.2014r. w naszej bursie odbyło się ognisko w ramach powitania wiosny. Nie zabrakło oczywiście dobrego humoru, pieczonych kiełbasek jak i śpiewu przy gitarze. Marcowa pogoda na szczęście dopisała. Był to czas spędzony w miłej atmosferze. Miejmy nadzieję, iż następnym razem spotkamy się w podobnym gronie.

Przedświąteczne porządki

Jeżeli w domu macie ELEKTROŚMIECI, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, np. przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie to przywieźcie je do bursy do dnia 13.12.2013 r. Elektrośmieci zostaną przekazane ZUO.

Próbna Ewakuacja

próbna ewakuacja W dniu 15 października 2013 r. w naszej bursie odbyła się próbna ewakuacja na wypadek pożaru. Działania wychowawców oraz reakcja młodzieży były adekwatne do hipotetycznej sytuacji zagrożenia. Ewakuacja przebiegła sprawnie, młodzież wraz z wychowawcami oraz p. Dyrektor zebrali się na placu przed bursą. Pani Dyrektor omówiła krótko zasadność takiego działania, uświadamiając przy tym modzieży konieczność szybkiej reakcji w tego typu sytacjach.

Wystawa "...Gdzieś pomiędzy"

W dniu 25 lutego 2014 r. wybraliśmy się na wystawę autorstwa naszej wychowawczyni Pani Anny Karatkiewicz. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć ciekawe prace ceramiczne, nowatorskie batiki oraz rysunki piórkiem. Młodzież z aprobatą i ciekawością podziwiała prace, które budziły zachwyt. Liczymy na więcej spotkań z kulturą!

Zbieraj makulaturę, ratuj konie!

Jak włączyć się do akcji? Bardzo prosto! Zbierajcie makulaturę oraz puszki i przynoście je do wychowawców. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zebranych surowców prześlemy na konto Klubu Gaja, który przeznaczy je na ratowanie koni / więcej informacji w zakładce działania ekologiczne i na stronie Klubu Gaja /

Czytaj więcej

Zwiedzanie Elbląskiej Starówki

W dniu 9 października 2013r. udaliśmy się na Stare Miasto, aby poznać jego historię, zobaczyć zabytkowe kamieniczki, Katedrę św. Mikołaja, Bramę Targową, niedawno odbudowany Ratusz Staromiejski. Mieliśmy okazję przejść zabytkową ścieżkę kościelną, zapoznać się z lokalizacją Biblioteki Elbląskiej oraz Biblioteki Pedagogicznej.

Czytaj więcej

Apel podsumowujący I semestr

W celu wyróżnienia najzdolniejszych wychowanków bursy zorganizowaliśmy apel, rozdaliśmy liczne nagrody i dyplomy. Podczas spotkania p.Dyrektor krótko omówiła wszystkie wydarzenia minionego semestru. Nagrodzeni zostali wychowankowie ze średnią ocen powyżej 4,5, wykazujący 100% frekwencję na zajęciach szkolnych oraz utrzymujący wzorową czystość w pokojach. Ponadto doceniona została młodzież, która szczególnie angażowała się w pracę na rzecz bursy. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Przekazanie karmy Elbląskiemu Schronisku

 

W ramach październikowej akcji zbiórki żywności dla zwierząt zebrano 52 kg karmy: dziewczęta -39 kg, chłopcy - 13 kg karmy, które przekazaliśmy 6.11.2013 r. elbląskiemu schronisku.Wszystkim darczyńcom pięknie dziękujemy! /więcej informacji  w zakładce działania ekologiczne /

Dni bursy

W dniach 9-16 września 2013r. obchodziliśmy Dni Bursy, których głównym celem było zintegrowanie wszystkich mieszkańców bursy. W tych dniach młodzież mogła spróbować swoich sił w konkurencjach drużynowych, podchodach, zagrać w piłkę nożną, a wieczorem skosztować kiełbaski z ogniska i pysznej grochówki. 

Czytaj więcej

Walentynkowe Karaoke

W dniu 12 lutego 2014r. z okazji walentynek zorganizowaliśmy karaoke. Impreza przebiegała w miłej atmosferze, wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje wokalne talenty. Najlepsze  wykonania zostały nagrodzone karnetami. Niemniej jednak wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Walentynkowy wieczór zakończył się dyskoteką.

Spotkanie czytelnicze w SP 25

W roku szkolnym 2012/2013 r. nasza placówka aktywnie włączyła się w kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom". W 2013/2014 zamierzamy kontynuować współpracę ze Szkołą Podstawową nr 25  w Elblągu. Dlatego też 5 listopada 2013 r. odwiedziliśmy w tej szkole nasze młodsze koleżanki i kolegów. Zaprezentowano baję pt. ,,Bajka o mróweczce” autorstwa Marii Milickiej. Spotkanie poprowadziły Patrycja Sławska oraz Karolina Starzyńska.

Przedstawienie bożonarodzeniowe

W dniu 18 grudnia 2013 r. odbyło się przedstawienie wigilijne prezentujące dzieje narodzin Jezusa. Odpowiedni nastrój i zadumę wprowadzały śpiewane części przedstawienia. Spotkanie wprowadziło nas w świąteczny nastrój, tym bardziej że zaraz po nim nastąpiło łamanie się opłatkiem przy dźwięku kolęd.

Wizyta w Naturhouse

W tym roku po raz drugi ruszyła ogólnopolska kampania społeczna „Uwaga Nadwaga!”, której organizatorem jest sieć Centrów Dietetycznych Naturhouse. Akcja ma na celu zwiększenie naszej świadomości dotyczącej właściwych nawyków żywieniowych. Mając na uwadze nasze zdrowie skorzystaliśmy z wizyty w NATURHAUSE /więcej informacji w zakładce działania ekologiczne /.

Certyfikat Zielonej Flagi

W dniu 13 września 2013 r. Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju zdecydowała o przyznaniu naszej placówce międzynarodowego certyfikatu Zielonej Flagi. Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie ekologiczne dla szkół prowadzących aktywność ekologiczną, zaangażowanych w promowanie zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

Świąteczne Spotkania Elblążan

W dniach 14-15 grudnia 2013 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w Świątecznych Spotkaniach Elblążan na Starym Mieście. Podczas kiermaszu zaprezentowaliśmy wykonane przez nas anioły z masy solnej, dzbanki ozdobione techniką decoupage oraz inne ozdoby bożonarodzeniowe. Atmosfera panująca na Starym Rynku była iście świąteczna i jeszcze bardziej pozwalał nam odczuć klimat nadchodzących świąt. Nasze prace wystawiliśmy również na kiermaszach świątecznych w Przedszkolu nr 24 i 26 w Elblągu.

Czytaj więcej

Pirackie otrzęsiny

otrzęsinyW dniu 23.10.2013 r. odbyły się PIRACKIE OTRZĘSINY. Nowi mieszkańcy bursy musieli wkupić się w łaski króla Piratów. Zadanie to nie było łatwe. Pierwszaki musiały wykonać najciekawszy tatuaż, pokazać swoje umiejętności taneczne, zjeść posiłek piracki oraz wykazać się sprawnością fizyczną. Piraci lubią klejnoty, brylanty dlatego największą przyjemność sprawiło uczestnikom szukanie skarbów.

Wyjście na Wernisaż

W dniu 18 grudnia 2012r. młodzież wybrała się na Pokonkursowy wernisaż wystawy CERAMIONY, który odbył się w Galerii Nobilis w CSE Światowid. Podczas wernisażu można było zobaczyć prace wykonane różnymi technikami ceramicznymi.
Większość z nich inspirowana była postacią człowieka, choć niektóre naczynia i formy dekoracyjne zaskakiwały precyzją wykonania. 

Pokaż mi mamo, pokaż mi tato!

W dniu 11 grudnia 2013 r. wybraliśmy się do Przedszkola nr 24 w Elbląg w celu przeprowadzenia zajęć plastycznych dla rodziców i dzieci z cyklu Pokaż mi mamo, pokaż mi tato! Podczas spotkania młodzież wraz z rodzicami i dziećmi ozdabiali styropianowe bombki techniką decoupage. Późniejsze wytwory zostały zawieszone na choince. To oznacza tylko jedno - święta tuż, tuż!

Koło Wolontariatu ,,OTWARTA DŁOŃ”

W roku szkolnym 2013/2014 powstało w naszej bursie Koło Wolontariatu ,,OTWARTA DŁOŃ”. W ramach koła realizowany jest program wolontariatu ,, Empatyczni”. Założeniem tego programu jest uczczenie pamięci Jana Pawła II poprzez promowanie Jego działalności, twórczości oraz wykorzystanie otwartości i ciekawości świata młodego człowieka. Program działania Koła Wolontariatu ,, OTWARTA DŁOŃ” zakłada pracę, której wyznacznikiem jest nauka Jana Pawła II: " Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi". 
Szerzenie idei wolontariatu wśród młodych ludzi w celu działań na rzecz niesienia pomocy innym oraz promocja i organizacja wolontariatu młodzieżowego wśród lokalnej społeczności, a także na terenie całego kraju.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dnia 13 stycznia 2013 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 21. Tym razem dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Po raz kolejny postanowiliśmy wesprzeć ten szczytny cel, przekazując na aukcję własnoręcznie wykonane serduszka z masy solnej.

Światowy Dzień Wolontariatu

W  dniu 5 grudnia 2013 roku reprezentantki naszych wolontariuszek uczestniczyły w konferencji z okazji Światowego Dnia Wolontariatu. Konferencja odbyła się w Ratuszu Staromiejskim  na Starówce.