PROJEKT "TWÓRCZA BURSA"

Młodzież z Bursy Szkolnej nr 4 od kwietnia do czerwca 2016 r. brała udział w realizacji projektu ekologicznego "Twórcza Bursa".

DZIEŃ DZIECKA :)

W dniu 1 czerwca 2016 r. wokół Katedry św. Mikołaja odbyła się wielka plenerowa impreza. Dla dzieci przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Nasza placówka również aktywnie wzięła udział w imprezie. Młodzież przygotowała dla najmłodszych wiele ciekawych zabaw w postaci kącika kreatywnego, balonów oraz kolorowych bransoletek.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW- "KOCHAM CIĘ BURSO !"

Tegoroczne Pożegnanie Absolwentów przeżyliśmy inaczej niż dotychczas. Maturzyści wzięli aktywny udział w teleturnieju pt. KOCHAM CIĘ BURSO! Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą bursową i tą zdobytą w szkole.

3 Dni Walki z Przemocą...

W dniach 11- 14.04.2016 r. w naszej placówce odbyły się 3 dni walki z przemocą. Dzień pierwszy został poświęcony przeciwdziałaniu przemocy słownej. Wspólnie z młodzieżą zorganizowany został happening wśród lokalnej społeczności.

Warsztaty Ceramiczne

W naszej bursie zostały zorganizowane warsztaty z lepienia gliny. Młodzież miała okazję poznać technikę ceramiki artystycznej. Podczas zajęć stworzono liczne wytwory, takie jak dzbanki, talerze, czy miski.

Dni Promocji Zdrowia !!!

W związku ze Światowym Dniem Zdrowia, jak co roku w kwietniu na terenie naszej placówki odbyły się Dni Promocji Zdrowia, które zorganizowane były w dniach    04-07 kwiecień 2016 r. pod hasłem "Dbamy o Zdrowie Psychiczne".

Elbląskie Targi Pracy i Edukacji

Dziś 06 kwietnia 2016 r. w godzinach 09:00-15:00 w Centrum Sportowo Biznesowym w Elblągu odbyła się 19 edycja Elbląskich Targów Pracy i Edukacji.

Substancje Toksyczne w Dopalaczach

Coraz częściej młodzi ludzie sięgają po dopalacze, które w ich opinii są doskonałym sposobem na rozładowanie stresu i napięcia emocjonalnego. Jednak dopalacze to...

Konkurs na ulotkę informacyjną o depresji

W związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją na terenie naszej placówki w dniach 22 luty – 7 marzec 2016 r. zorganizowano konkurs na Najciekawiej Zaprojektowaną Ulotkę Informacyjną na temat Depresji.

Wieczorek Poetycki

W marcowe popołudnie wychowanki naszej bursy wzięły udział w wieczorku poetyckim poświęcony twórczości Elżbiety Skorupskiej- Raczyńskiej.

Dzień kobiet !

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów"...

Dzień kobiet jest doskonałą okazją do okazania dziewczynie, kobiecie, kobitce ile znaczy w życiu każdego mężczyzny. Z okazji tego święta wszystkie Panie otrzymały kwiaty oraz upominki.

Muzyka jako alternatywa radzenia sobie ze stresem...

Coraz częściej młodzi ludzie nie radzą sobie z nadmiernym i długotrwałym stresem, a jak wiadomo muzyka łagodzi obyczaje. W związku z tym chcieliśmy uświadomić młodzieży jak muzyka rozładowuje napięcie emocjonalne.

"Ratujemy i uczymy ratować"

Kolejne zajęcia dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej odbyły się 21.01.2016 r. Wychowankowie nabyli praktycznych umiejętności udzielania PPP w najczęściej spotykanych przypadkach.

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna...

W celu nabycia umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, pierwszoroczni wychowankowie bursy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych tradycyjnie przez Pana Pawła Nowickiego.

"Szkoła Przyjazna Środowisku"

Nasza placówka na przestrzeni sześciu lat już po raz drugi została wyróżniona Certyfikatem Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Przyjazna Środowisku".

Wybory Samorządu Bursowego.

Dnia 7 października w Bursie Szkolnej nr 4 w demokratycznych wyborach wyłoniona została Młodzieżowa Rada Bursy na rok szkolny 2015/ 2016.

INTEGRACYJNE DNI SPORTU!

"Ruch to zdrowie"- takie hasło przyświecało nam podczas realizacji integracyjnych dni sportu. Spotkanie odbyło się na terenie zielonym placówki.