DZIEŃ DZIECKA :)

W dniu 1 czerwca 2016 r. wokół Katedry św. Mikołaja odbyła się wielka plenerowa impreza. Dla dzieci przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Nasza placówka również aktywnie wzięła udział w imprezie. Młodzież przygotowała dla najmłodszych wiele ciekawych zabaw w postaci kącika kreatywnego, balonów oraz kolorowych bransoletek.

Czytaj więcej

Wieczorek Poetycki

W marcowe popołudnie wychowanki naszej bursy wzięły udział w wieczorku poetyckim poświęcony twórczości Elżbiety Skorupskiej- Raczyńskiej.

Czytaj więcej

Dzień kobiet !

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów"...

Dzień kobiet jest doskonałą okazją do okazania dziewczynie, kobiecie, kobitce ile znaczy w życiu każdego mężczyzny. Z okazji tego święta wszystkie Panie otrzymały kwiaty oraz upominki.

Czytaj więcej

3 Dni Walki z Przemocą...

W dniach 11- 14.04.2016 r. w naszej placówce odbyły się 3 dni walki z przemocą. Dzień pierwszy został poświęcony przeciwdziałaniu przemocy słownej. Wspólnie z młodzieżą zorganizowany został happening wśród lokalnej społeczności.

Czytaj więcej

Warsztaty Ceramiczne

W naszej bursie zostały zorganizowane warsztaty z lepienia gliny. Młodzież miała okazję poznać technikę ceramiki artystycznej. Podczas zajęć stworzono liczne wytwory, takie jak dzbanki, talerze, czy miski.

Czytaj więcej

Dni Promocji Zdrowia !!!

W związku ze Światowym Dniem Zdrowia, jak co roku w kwietniu na terenie naszej placówki odbyły się Dni Promocji Zdrowia, które zorganizowane były w dniach    04-07 kwiecień 2016 r. pod hasłem "Dbamy o Zdrowie Psychiczne".

Czytaj więcej

"Ratujemy i uczymy ratować"

Kolejne zajęcia dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej odbyły się 21.01.2016 r. Wychowankowie nabyli praktycznych umiejętności udzielania PPP w najczęściej spotykanych przypadkach.

Czytaj więcej

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna...

W celu nabycia umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, pierwszoroczni wychowankowie bursy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych tradycyjnie przez Pana Pawła Nowickiego.

Czytaj więcej