Eko – Kodeks

Cała społeczność bursowa współtworzyła Kodeks Ekologiczny, poprzez opracowanie koncepcji dotyczących wartości, które powinny być w nim zawarte.

Czytaj więcej

Podziękowanie

Pan Paweł Petasz, Prezes Zarządu Oddziału w Elblągu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, przekazał podziękowanie naszym wychowankom, za okazaną pomoc w porządkowaniu miejsc dokarmiania kotów wolno żyjących.

Czytaj więcej

Podsumowanie zbiórki baterii

Cieszymy się, że cała społeczność bursowa wie, że baterie to odpady niebezpieczne i nie wyrzucała ich gdzie popadnie, tylko do specjalnie do tego przeznaczonego pojemnika, umieszczonego na korytarzu bursowym na budynku dziewcząt.

Czytaj więcej

AUDYT EKOLOGICZNY - końcowy

 14.06.2018 r. wychowankowie przeprowadzili audyt ekologiczny. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor placówki, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi bursy oraz wychowankowie.

Czytaj więcej

Poznajemy gatunki roślin

W dniu 4.06.2018 r. wychowankowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się rozpoznawać poszczególne gatunki roślin znajdujące się na terenie zielonym naszej placówki.

Czytaj więcej

Zakątek dla owadów

Na terenie zielonym bursy owady znajdą swoje królestwo. To właśnie dla nich stworzyliśmy zakątek, w którym wysialiśmy i posadziliśmy rośliny szczególnie lubiane m.in. przez motyle i pszczoły tj. słoneczniki,

Czytaj więcej