Eko – Kodeks

Cała społeczność bursowa współtworzyła Kodeks Ekologiczny, poprzez opracowanie koncepcji dotyczących wartości, które powinny być w nim zawarte.

Czytaj więcej

Podziękowanie

Pan Paweł Petasz, Prezes Zarządu Oddziału w Elblągu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, przekazał podziękowanie naszym wychowankom, za okazaną pomoc w porządkowaniu miejsc dokarmiania kotów wolno żyjących.

Czytaj więcej

Podsumowanie zbiórki baterii

Cieszymy się, że cała społeczność bursowa wie, że baterie to odpady niebezpieczne i nie wyrzucała ich gdzie popadnie, tylko do specjalnie do tego przeznaczonego pojemnika, umieszczonego na korytarzu bursowym na budynku dziewcząt.

Czytaj więcej

Poznajemy gatunki roślin

W dniu 4.06.2018 r. wychowankowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się rozpoznawać poszczególne gatunki roślin znajdujące się na terenie zielonym naszej placówki.

Czytaj więcej

AUDYT EKOLOGICZNY - końcowy

 14.06.2018 r. wychowankowie przeprowadzili audyt ekologiczny. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor placówki, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi bursy oraz wychowankowie.

Czytaj więcej

Zakątek dla owadów

Na terenie zielonym bursy owady znajdą swoje królestwo. To właśnie dla nich stworzyliśmy zakątek, w którym wysialiśmy i posadziliśmy rośliny szczególnie lubiane m.in. przez motyle i pszczoły tj. słoneczniki,

Czytaj więcej