Noc Muzeów

Jak się bawili dawni elblążanie i mieszkańcy naszego regionu? Tego wszystkiego można było się dowiedzieć podczas Nocy Muzeów.

Czytaj więcej

1 Marca

Dzień 1 marca 2018 r  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy w bursie uroczystą wieczornicą. Prowadził ją Szymon Oniszczuk – przewodniczący  Młodzieżowej Rady Bursy.

Czytaj więcej

Paczka dla Bohatera

W dniu 18 grudnia 2017 roku przekazaliśmy do Klubu Garnizonowego 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ulicy Mierosławskiego 5 „Paczkę dla Bohatera” wraz z życzeniami świątecznymi.

Czytaj więcej

Finał konkursu „My Pierwsza Brygada”

W Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu miało miejsce uroczyste podsumowanie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno – Literackiego „My, Pierwsza Brygada… Polska Droga do Niepodległości” oraz promocja książki, która została wydana z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej

Prelekcja o Żołnierzach Wyklętych

W dniu 12.04.2018 roku gościliśmy Pana Artura Chomicza pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, który przybliżył wychowankom historię Żołnierzy Wyklętych i Niezłomnych działających na Pomorzu, Wileńszczyźnie i Białostocczyźnie.

Czytaj więcej

Prelekcja o Bracie Albercie

W dniu 3 października 2017 roku odbyło się spotkanie z pracownikiem Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Elblągu Panią Wioletą Rudzką w ramach obchodów Roku Świętego Brata Alberta Chmielowskiego.

Czytaj więcej

1 Listopada

W dniu 30 października 2017 roku wychowankowie Bursy Szkolnej nr 4 zapalili znicze przy elbląskich miejscach pamięci oraz na grobach zasłużonych elblążan.