Jeden z dziesięciu

W dniu 20.10.2020 roku wrzały nasze mózgi na teleturnieju " Jeden z dziesięciu".10 chętnych do zmagań intelektualnych walczyło dzielnie. Niektóre pytania sprawiły trudność, a niektóre odpowiedzi zaskoczenie. Poziom wiedzy chłopaków był bardzo wysoki.

Czytaj więcej

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

Jak co roku w naszej Bursie zorganizowane zostały demokratyczne wybory do Młodzieżowej Rady Bursy, oraz opiekuna. Głosowanie odbyło się 7.10.2020 na budynku D. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja wyborcza, skradająca się z 6 członków, która dokonała liczenia głosów, po czy zostały ogłoszone wyniki.

Czytaj więcej

Wyjście na tor Kalbar

 Dnia 8.10.2020 grupa dziewcząt wybrała się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu na tor wrotkarsko-łyżwiarski Kalbar. Naszym celem było spędzenie aktywnego czasu wolnego. Uważamy,że ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny. Dziewczęta do dyspozycji miały sprzęt sportowy- wrotki, oraz rolki , które cieszą się ogromna popularnością.

Czytaj więcej

Dzień Chłopaka

Pamiętając o zbliżającym się Dniu Chłopaka, żeńska część bursy spisała się na medal.Wychowanki samodzielnie przygotowały i wręczyły słodkie upominki naszym chłopcom.

Zajęcia z Just Tabata

Młodzież miała możliwość uczestniczyć w zajęciach typu Tabata z trenerką Kingą Kanią w Klubie Fit-place. Tabata to 45 minutowy trening, który ma za zadanie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawić wydolność organizmu.

Czytaj więcej

Bursowy bieg po Bażantarni

W ramach Integracyjnych dni sportu w naszej Bursie w środę 16.09.2020 roku odbył się „ Bursowy bieg po Bażantarni”. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km czerwonym szlakiem po elbląskiej Bażantarni.

Czytaj więcej

"Coś dla ducha i dla ciała"

We wtorkowe  popołudnie wychowankowie przygotowali dla pozostałych mieszkańców soki wyciskane ze świeżych owoców i warzyw.Warto pamiętać że soki dostarczają wielu witamin , minerałów, są więc nie tylko zdrowe smaczne, ale i stanowią najlepsze antidotum na złe samopoczucie.

Czytaj więcej

Święto Polskiego Piłkarza

 Dzień 10.09.2020r. to Święto Polskiego Piłkarza. Pierszy raz usłyszeliśmy o tym święcie chociaż jest ono obchodzone od 44 lat na pamiątkę ważnego wydarzenia w historii polskiej piłki nożnej. 10 września 1972 roku nasza reprezentacja na stadionie w Monachium zmierzyła się z drużyną Węgier.

Czytaj więcej