Słodkie dyktando

W związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego w dniu 20.02.2020 roku, zostało  zorganizowane dyktando a ,że był to też Tłusty Czwartek podczas pisania  wychowanki częstowały się pączkami.

Czytaj więcej

Walentynki

Z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego, wychowankowie wraz z wychowawcami zorganizowali pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której wychowankowie wrzucali swoje kartki, wyrażając w ten sposób swoje sympatie.

Czytaj więcej

Akademia Przyszłości

W dniu 15.01.2020 roku odbyły się warsztaty z tutorami z Akademi Przyszłości z Katarzyną Kamińską-Kozioł i Dawidem Markun, chcieli oni przez to spotkanie zachęcić naszą młodzież aby sami zostali tutorami.

Czytaj więcej

Wybory Miss i Mistera

Od kilku lat są naszą tradycją i na stałe wpisały się w harmonogram działań pracy opiekuńczo-wychowawczej. W tym roku odbyły się 28 listopada 2019 r., a kandydaci i kandydatki ubiegający się o tytuł Miss i Mistera Bursy musieli wykazać się inteligencją, sprytem, zwinnością oraz błyskotliwością.

Czytaj więcej

Andrzejki 2019

 Andrzejki - jak co roku cieszą się w naszej bursie dużą popularnością. Młodzież pozostajaca na weekend miała okazję powrózyć wszystkim uczestnikom przyszłośc z kart magicznych serc, horoskopu oraz czarodziejskich przepowiedni.

Czytaj więcej

Jesienna relaksacja z elementami arteterapii

Młodzież pozostająca na weekend uczestniczyła w zajęciach arteterapeutycznych. Zajęcia polegały na wykonaniu jesiennych motywów przy pomocy kasztanów, żołędzi oraz liści, powstały śmieszne ludziki i stworki oraz różnorodne stroiki.

Czytaj więcej

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

W dniu 16.10.2019 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy. Głosowało 124 wychowanków bursy.W wyniku wyborów nową przewodniczącą MRB została Paulina Sawko, zastępcą przewodniczącej Jakub Garbowski, sekretarzem Natalia Wereda, skarbnikiem Karol Radowski oraz członek MRB Łukasz Łabuński.

Czytaj więcej