Światowy Dzień Wody

W związku ze Światowym Dniem Wody 22 marca 2017, wspólnie z wychowankami postanowiliśmy zorganizować kampanię lokalną promującą jak priorytetową rolę odgrywa woda w życiu człowieka. 

Czytaj więcej

Wspieramy aktywność fizyczną...

Na terenie naszej placówki z końcem października 2016 r. powstała siłownia, która jest dostępna dla wszystkich mieszkańców bursy. Mamy nadzieję, że będzie to miejsce sprzyjające dobremu samopoczuciu i zdrowiu fizycznemu.

Akcja Krwiodawstwa.

Już po raz kolejny grupa naszej młodzieży udała się do pobliskiego Punktu Krwiodawstwa w Elblągu w celu oddania krwi osobom chorym i potrzebującym. Akcja zorganizowana została 12 stycznia i miała na celu zwrócenie uwagi wychowanków na pomoc drugiemu człowiekowi oraz uświadomienie im, jak cudza krew może uratować zdrowie i życie drugiemu człowiekowi.

Czytaj więcej

Konkurs na logo...

W dniu 22.02.2017 r. rozstrzygnięty został wewnątrzbursowy konkurs na logo Szkoły Promującej Zdrowie. Konkurs zorganizowała p. Kamila Dzikońska- Pietryka, która w naszej placówce pełni funkcję opiekuna sekcji Promującej Zdrowie.

Czytaj więcej

Narkotyki i dopalacze kradną życie...

O czym przekonała się młodzież naszej placówki, która 15 listopada wysłuchała ciekawej prelekcji wygłoszonej przez panią psycholog Agnieszkę Joć z NZOZ KARAN. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, jak dopalacze i narkotyki niszczą zdrowie oraz dostarczenie wychowankom rzetelnej wiedzy o działalności ośrodka KARAN.

Czytaj więcej

Konferencja Szkół Promujących Zdrowie

W ramach działalności bursy wynikającej z certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie, odbyła się kolejna Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. W trakcje spotkania swoimi doświadczeniami dzielili się przedstawiciele placówek objętych programem.

Czytaj więcej

Dni Promocji Zdrowia.

W dniach 3 - 6 kwietnia, w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” w Bursie Szkolnej nr 4 organizowany był cykl zajęć prozdrowotnych - Dni Promocji Zdrowia. Hasłem przewodnim tegorocznych działań, było: ,,Jesteśmy aktywni". W ramach dni nasza placówka wraz z partnerami lokalnymi zachęcała młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Czytaj więcej