Dwa certyfikaty

Dzięki naszej wspólnej determinacji w działaniach z zakresu promocji zdrowia i zrównoważonego rozwoju placówka osiągnęła pożądane efekty. We wrześniu 2015 roku nasza bursa uzyskała Certyfikat Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoły Promującej Zdrowie" oraz prestiżowy, międzynarodowy tytuł i certyfikat "Zielonej Flagi".

Czytaj więcej

Muzyka lekarstwem na stres...

Coraz częściej młodzi ludzie nie radzą sobie z nadmiernym i długotrwałym stresem, a jak wiadomo muzyka łagodzi obyczaje. W związku z tym chcieliśmy uświadomić młodzieży jak muzyka rozładowuje napięcie emocjonalne.

Czytaj więcej

Spotkanie Dyrektorów i Szkół

Nasza placówka po raz pierwszy była gospodarzem spotkania organizacyjnego dyrektorów szkół i placówek, które w tym roku ubiegają się o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Szkoła Promująca Zdrowie lub Akt przynależności do grupy szkół urzeczywistniającej ten projekt.

Czytaj więcej

Ulotka informacyjna o depresji

W związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją na terenie naszej placówki w dniach 22 luty – 7 marzec 2016r. zorganizowano konkurs na Najciekawiej Zaprojektowaną Ulotkę Informacyjną na temat Depresji.

Czytaj więcej

Dni Promocji Zdrowia

W związku ze Światowym Dniem Zdrowia, jak co roku w kwietniu na terenie naszej placówki odbyły się Dni Promocji Zdrowia, które zorganizowane były w dniach 04-07 kwiecień 2016r. pod hasłem Dbamy o Zdrowie Psychiczne. Główną ideą Dni Promocji Zdrowia było propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie wychowanków do dbania i ochronę zdrowia psychicznego, a także doskonałą okazją do bliższego poznania się oraz stworzenia odpowiedniego klimatu sprzyjającego zdrowiu psychicznemu.

Czytaj więcej

Zajęcia plastyczne lekarstwem dla duszy...

„Zaskakujące jest jak wiele ludzi idzie przez życie nie uświadamiając sobie, że ich uczucia względem innych ludzi są w dużej mierze determinowane przez uczucia wobec samego siebie, a jeśli nie czujesz się komfortowo ze sobą, nie możesz czuć się komfortowo z innymi”.

 Sidney J. Harris.

Czytaj więcej