Kwaterowanie 2017/2018

Kwaterowanie wychowanków w nowym roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się 3 września 2017 r. od godziny 14:00. Serdecznie zapraszamy Rodziców/Opiekunów Prawnych oraz młodzież.

Postępowanie rekrutacyjne zakończone

W dniu 30 czerwca 2017 roku zakończono postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2017/2018. Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych została podana do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie jej na tablicy informacyjnej w siedzibie placówki. W chwili obecnej placówka nie dysponuje wolnymi miejscami.

 

Najlepsi wyróżnieni!

Półmetek roku szkolnego już za nami. Podsumowanie pracy za I semestr odbyło się 22.02.2017 r. Na spotkaniu p. dyrektor oraz wychowawcy wyróżniły osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce, najwyższą frekwencję oraz te, które biorą czynny udział w życiu kulturalnym bursy. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy sukcesu oraz życzymy kolejnych!  wink

Szkoła Wierna Dziedzictwu"...

W ramach certyfikatu "Szkoła Szkoła Wierna Dziedzictwu- Szlakami Pamięci" młodzież udała się na miejsce najniższego punktu w Polsce, który mieści się w Raczkach Elbląskich. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Wieży Katedralnej Świętego Mikołaja w Elblągu.

Walentynki na słodko...

W związku z Międzynarodowym Świętem Zakochanych postanowiliśmy umilić i osłodzić życie naszym wychowankom- 14 lutego  wypiekaliśmy ciastka walentynkowe. Zajęcia kulinarne cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży już od dawna, zwłaszcza wśród łasuchów. To doskonała okazja do wymienienia się ciekawymi pomysłami i przepisami kulinarnymi.

Czytaj więcej

Dziękujemy!

"Pamiętaj, że jesteś potrzebny.

Jest przynajmniej jedna rzecz,

która nie będzie zrealizowana bez Twojego udziału"

Charles Allen

Bursa Szkolna nr 4 pragnie złożyć serdeczne podziękowania firmie GRAN MARMI za wsparcie oraz bezinteresowną pomoc okazaną naszej placówce- takich ludzi o dobrym sercu spotyka się dziś rzadko.., dziękujemy ! ❤️❤️❤️❤️

Konkurs Poetycki.

14.02.2017 r. odbył się konkurs poetycki pt. ,, Miłość zwycięża wszystko” / Wergiliusz/. Wychowanki miały za zadanie zaprezentować samodzielnie wybrane wiersze zgodne z tematem przewodnim spotkania. Decyzją publiczności zwyciężczyniami konkursu zostały :

 I miejsce – Karolina Skwita, II miejsce – Julia Salińska, III miejsce – Natalia Jurczak.

Czytaj więcej

Dofinansowanie...

W dniu 27.04.2017 r. nasza placówka otrzymała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w wysokości 1.800 złotych. Dofinansowanie zostało przyznane na realizację projektu "Bursowa Przystań".

Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu.

"Razem zmieniamy Internet na lepsze"- Takie hasło przewodnie towarzyszyło obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu, który odbył się w naszej bursie 7 lutego. W tym czasie młodzież wykonywała transparenty nawołujące do bezpiecznego zachowania w sieci. Podczas obchodów chcieliśmy uwrażliwić wychowanków na niebezpieczeństwa czyhające w Internecie.

Czytaj więcej

„Wy jesteście nadzieją...”

25 kwietnia 2017 roku  odbyła się uroczysta wieczornica   poświęcona   Janowi Pawłowi II. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Jolanta Janowska-  przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Elblągu i nadkom. Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Część artystyczna przygotowana była pod kierunkiem Pani Agnieszki Brzezickiej i Pani Karoliny Wasiluk.

Czytaj więcej

Spotkanie Wigilijne...

Zgodnie z wieloletnią tradycją 15.12.2016 r. społeczność bursy zebrała się na uroczyste spotkanie wigilijne. W tym roku hasłem przewodnim były słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, : "Przebaczaj tym, którzy czasem nie mówią ludzkim głosem. Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi".

Czytaj więcej

Coś kończy się, żeby coś mogło trwać...

Pożegnanie absolwentów Bursy Szkolnej nr 4 odbyło się 11.04,2017 r. Tegorocznym hasłem przewodnim programu artystycznego przygotowanego przez młodszych wychowanków było:  "Nie uda nam się mieć wszystkiego na raz, Coś kończy się ,żeby coś mogło trwać…". Uroczystość uświetnił bardzo miły gest ze strony absolwentów- wzruszające podziękowanie dla pani dyrektor, całego grona wychowawców bursy i pracowników.

Czytaj więcej

Mikołajki- "Cała Polska Czyta Dzieciom"

6 grudnia 2016 roku nasza młodzież przygotowała dla dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną w Zespole Szkół nr 2, inscenizację bajki pt. ,, Pilny list do Świętego Mikołaja” autorstwa ks. M. Malińskiego. Dzieci uważnie oglądały przedstawienie oraz pięknie zaśpiewały kolędę ,,Dzisiaj w Betlejem”.

Czytaj więcej

Konkurs "Mam Talent"

Młodzież Bursy Szkolnej nr 2 zaprosiła naszych wychowanków do udziału w konkursie ,, Mam talent”, który odbył się 5.04.2017 r. Swoje talenty zaprezentowali : Wiktoria Matlińska- recytacja, Przemysław Radziewicz - gra na gitarze, Bartosz Furman - śpiew. Pomimo dużej konkurencji nasza młodzież zdobyła uznanie zdobywając: III miejsce– Przemysław Radziewicz oraz wyróżnienie- Bartosz Furman. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.

Obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Z okazji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odbyło się spotkanie z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska p. Arkadiuszem Kazańskim. Wysłuchaliśmy wykładu na temat przyczyn wprowadzenia owego stanu oraz konsekwencji dla obywateli z tym związanych.

Czytaj więcej

Wyjście pod pomnik Jana Pawła II

Nasza młodzież pamięta o Janie Pawle II. Aż trudno uwierzyć, że 2 kwietnia przypada dwunasta rocznica Jego śmierci. Aby uczcić pamięć Papieża Polaka, dziewczęta udały się pod pomnik Ojca Świętego, gdzie modląc się w intencji zmarłego, złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o g. 21.37. Jego beatyfikacji dokonał Benedykt XVI 1 maja 2011 r., a kanonizacji - papież Franciszek 27 kwietnia 2014 r.

Z wizytą w Zespole Szkół nr 2 w Elblągu

W ramach kampanii społecznej ,, Cała Polska czyta dzieciom’’, 16 listopada 2016 r. odwiedziliśmy dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przy Zespole Szkół nr 2 . Dla naszych młodszych kolegów i koleżanek przygotowaliśmy bajkę pt.: „Lisek Łakomczuszek” autorstwa Marii Molickiej. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Światowy dzień poezji...

Z okazji Światowego Dnia Poezji (21.03.2017 r.) dziewczęta uczestniczyły w spotkaniu poświęconemu życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej. Specjalnie na tę okoliczność wychowanka Natalia Wereda przygotowała prezentację multimedialną.

Czytaj więcej

Spotkanie w NATURHOUSE.

15 listopada 2016 r. wychowanki naszej bursy uczestniczyły w spotkaniu z dietetyczką w centrum dietetycznym NATURHOUSE. Podczas spotkania dziewczęta poznały zasady zdrowego żywienia oraz zostały zmierzone i zważone przez panią dietetyk w celu obliczenia BMI.

8 marca...

Dzień Kobiet w Bursie Szkolnej nr 4  tym razem obchodziliśmy na wesoło.Wyjątkowy charakter miał krótki program artystyczny przygotowany przez chłopców, wzbogacony o niekonwencjonalne życzenia. Wieczorne spotkanie odbyło się przy poczęstunku oraz klimatycznych świecach tworząc nastrojowy klimat.

Czytaj więcej

11 Listopada...

"Synkowie moi, da nam to Bóg, że spadną wreszcie kajdany z nóg. I nim wy męskich dojdziecie sił, jawą się stanie, co dziadek śnił: szczęściem zakwitnie krwią wieków żyzny, łan naszej wolnej Ojczyzny" - ten oraz inne wiersze,  pieśni i piosenki patriotyczne mogli usłyszeć uczestnicy wieczornicy w 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która odbyła się w naszej bursie.

Czytaj więcej

Jan Brzechwa dzieciom...

06.03.2017 r. niewielka grupa naszej młodzieży odwiedziła dzieci z pobliskiego Żłobka nr 2 w Elblągu. Wychowankowie przygotowali ciekawe pozycje wierszy dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy. Oprócz tego zaaranżowali zabawy rytmiczne przy muzyce. Na koniec spotkania najmłodsi poczęstowani zostali zdrowymi przekąskami.

Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe, obchodzone 1 marca. Ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji. Stanowili oni ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski, uniezależnienie jej od wpływów ZSRR. Liczbę członków organizacji i wszystkich grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tysięcy osób.

Czytaj więcej

Otrzęsiny!

Nowo przyjęta młodzież zgodnie z tradycją 19 października stała się pełnoprawnymi wychowankami bursy. Otrzęsiny zorganizowane były pod tytułem  Zostań Gwiazdą. Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać polskich cele brytów.

Czytaj więcej

Z wizytą w świetlicy...

01.03.2017 r. nawiązaliśmy współpracę ze świetlicą socjoterapeutyczną w Elblągu. W ramach współpracy grupa chętnych wychowanków raz w miesiącu będzie odwiedzać dzieci uczęszczające na świetlicę. Hasłem przewodnim pierwszych zajęć integracyjnych z dziećmi było: "Popołudnie z planszówkami".

Czytaj więcej

Spotkanie z kuratorem sądowym.

W ramach ubiegania się o certyfikat "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo", 28.02.2017 r. odbyło się spotkanie tematyczne z kuratorem sądowym panem Jackiem Pipczyńskim. Tematem zajęć była ustawa o postępowaniu wobec osób nieletnich oraz Cyberprzemoc wśród młodzieży.

Czytaj więcej

Wybory Młodzieżowej Rady Bursy 2016

Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy to znakomita lekcja demokracji i przygotowanie wychowanków do świadomego oraz dorosłego życia we współczesnym społeczeństwie. W skład Młodzieżowej Rady Bursy wchodzą wychowankowie wybrani w drodze tajnych, demokratycznych wyborów. 

Czytaj więcej