Czerwiec 2015

W porozumieniu z Regionalnym Centrum Wolontariatu nadal systematycznie pomagamy Jakubowi w nauce, przygotowujemy do sprawdzianów, ćwiczymy technikę pisania itp.

Czytaj więcej

Marzec 2015

  • Wychowanki z koła wolontariatu włączyły się do akcji roznoszenia ulotek w celu zachęcenia środowiska lokalnego do przekazania 1% podatku dochodowego za 2014 rok Regionalnemu Centrum Wolontariatu.
Czytaj więcej

Listopad 2014

Nasi wolontariusze pomagają  nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. Od wielu lat składamy wizyty w Schronisku, gdzie przekazujemy zebrane wcześniej dary w postaci koców, kołder, poduszek i karmy. Wiemy, że dzięki takim akcjom zwierzęta będą mogły choć trochę poczuć się jak w prawdziwym domu.

Maj 2015

"Bogatym nie jest ten, kto posiada,
ale ten, kto rozdaje,
kto zdolny jest dawać".
Jan Paweł II

 

W dniu 26 maja odbyła się Gala XVII Samorządowego Konkursu "Ośmiu Wspaniałych".

Czytaj więcej

Styczeń 2015

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 23. Już od lat niesie pomoc najmłodszym i najstarszym. 11 stycznia orkiestra zagrała pod hasłem "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów". Nasze wychowanki również się zjednoczyły chcąc namówić innych do pomocy.

Październik 2014

Wolontariusz Hospicyjny- Eliza Poznańska ukończyła szkolenie z podstaw opieki paliatywnej nadającej certyfikat wolontariusza wspierającego w Elbląskim Hospicjum.

Kwiecień 2015

Przy współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu włączyliśmy się do Akcji Miś pod hasłem "Nie bij mnie, Kochaj mnie!". Nasze wolontariuszki zorganizowały zbiórkę misiów i lalek, które następnie można było wypatrzyć w różnych miejscach miasta i zabrać opatrzone bandażami futrzaki.

Czytaj więcej

Grudzień 2014

01.12.2014 r. z okazji Dnia Wolontariusza odbyła się Gala Wolontariatu w Olsztynie, gdzie rozstrzygnięto konkurs "Barwy Wolontariatu". Konkurs jest okazją by w szczególny sposób podziękować wolontariuszom za ich całoroczną działalność. Nasza placówka również odebrała wyróżnienie.