Godzina dla Ziemi WWF

W sobotę 29 marca, o godzinie 20:30, wybije Godzina dla Ziemi WWF. Ta największa inicjatywa społeczna, która już ósmy raz zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie. Elbląska Sieć Zielonej Flagi zaprasza wszystkich do udziału w ekologicznej akcji i razem z WWF zawalczmy o bardziej zielone jutro i pokażmy, że los naszej planety nie jest Ci obojętny. 

Konkurs recytatorski

Myśl przewodnia konkursu :

,,Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”

/ Albert Einstein /

LIP-DUP zapraszający do udziału w akcji WWF GODZINA DLA ZIEMI

W dniu 12.03.2014r. kolejny raz wspólnie z innymi elbląskimi placówkami oświatowymi zapraszaliśmy elblążan do udziału w akcji Godzina dla Ziemi. Tegoroczne hasło akcji: "WYŁĄCZ KOMPUTER, WYBIERZ RUCH I ZDROWIE”. Forma przygotowanego zaproszenia: lip-dup smile 

Audyt ekologiczny

W dniu 25 lutego 2014 r. wychowankowie i dorośli członkowie grupy roboczej przeprowadzili w bursie audyt. Spotkanie miało na celu określenie stanu działalności ekologicznej na terenie bursy.

Konkurs - zdrowa żywność

Nasi wychowankowie w drużynach 2 - osobowych przystąpili do konkursu o zdrowej żywności składającego się z 2 etapów: część I teoretyczna- ułożenie jadłospisu na cały dzień  oraz część II praktyczna- przygotowanie kolacji z dostępnych produktów. Wychowankowie wykonując zadania musieli przestrzegać zasad zdrowego żywienia.

 

Zdrowy styl życia

Daria Adamczyk oraz Sandra Turek przygotowały dla swoich koleżanek z bursy prezentację multimedialną pt. ,,ZDROWY STYL ŻYCIA”.

"PRZEDŚWIĄTECZNE PORZĄDKI" - zbiórka elektroodpadów

   Jeżeli w domu macie ELEKTROŚMIECI, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, np. przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie to przywieźcie je do bursy do dnia 13.12.2013 r. Elektrośmieci zostaną przekazane ZUO.

Przekazanie karmy Elbląskiemu Schronisku

   W związku ze Światowym Tygodniem Zwierząt ( 4-11 października 2013 r.) przez miesiąc październik zbieraliśmy na trenie naszej placówki żywność na rzecz elbląskiego schroniska. W ramach akcji zebrano 52 kg karmy w tym dziewczęta- 39 kg, chłopcy- 13 kg karmy. Wszystkim darczyńcom pięknie dziękujemy! 6.11.2013 r. wybraliśmy się do schroniska, aby przekazać zebraną karmę.

Wizyta w NATURHOUSE - spotkanie z dietetyczką

   W tym roku po raz drugi ruszyła ogólnopolska kampania społeczna „Uwaga Nadwaga!”, której organizatorem jest sieć Centrów Dietetycznych Naturhouse. Akcja ma na celu zwiększenie naszej świadomości dotyczącej właściwych nawyków żywieniowych. W akcję zaangażowała się znana aktorka teatralna i filmowa – Katarzyna Bujakiewicz.

Otrzymaliśmy Certyfikat Zielonej Flagi

   W dniu 13 września 2013 r. Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju zadecydowała o przyznaniu 207 certyfikatów Zielonej Flagi oraz 49 certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. W województwie warmińsko-mazurskim certyfikaty otrzymały 93 szkoły i przedszkola, w tym 79 zostało wyróżnionych certyfikatami Zielonej Flagi i 14 certyfikatami Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej.