Bądź z naturą za pan brat

Wiosenne porządki to stały punkt w przygotowaniach do nowego sezonu przy ich okazji często znajdujemy zalegające elektrośmieci, których odpowiednia segregacja i recykling jest bardzo istotny.

Czytaj więcej

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Młodzież z naszej placówki zainicjowała akcję zbiórki pieniędzy na rzecz Elbląskiego Schroniska. Żeby osłodzić wychowankom jesienne popołudnia w dniach 5 i 6 października zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne, podczas których wypiekaliśmy ciasto - jabłecznik, które rozeszło się jak świeże bułeczki.

Czytaj więcej

Europejski Dzień Bez Samochodu

22 września przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia zachęcaliśmy wszystkich zmotoryzowanych pracowników i wychowanków do rezygnacji z użytkowania samochodów na rzecz spacerów, korzystania z rowerów oraz komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej

Odbierz kwiaty za elektrograty

Co roku Castorama rozdaje kwiaty w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Wzięliśmy udział w tej akcji przynosząc „elektrograty” do sklepu i odebraliśmy wrzosy, które upiększą nasze lapidarium, a w dodatku zapewnią pokarm pszczołom.

Czytaj więcej

Jesteśmy na TAK

21.09.2020 r. opiekun sekcji ekologicznej pani Magdalena Słowik podczas spotkania z nowymi wychowankami poinformowała, że od listopada 2019 r. do chwili obecnej nasza placówka jest wirtualnym opiekunem Loli, podopiecznej Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

Czytaj więcej