„Obudźmy Mikołaja”

Marzec przyniósł nam kolejną akcję, w którą się zaangażowaliśmy. Przejęła nas dramatyczna historia chłopca i jego rodziny, wiec postanowiliśmy działać i dołączyliśmy do akcji „Obudźmy Mikołaja”. Wychowankowie bursy nagrali krótkie, wspierające filmiki z życzeniami dla Mikołaja i jego rodziców.

Czytaj więcej

Udział w akcji MEN "Razem na Święta"

Wychowankowie, nauczyciele wzięli udział w akcji MEN "Razem na Święta", zorganizowali zbiórkę słodyczy, zabawek oraz ubrań, następnie zawieźli zebrane dary do Domu Dziecka w Elblągu, Domu dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta, oraz do Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Czytaj więcej

WOŚP

W dniu 31.01.2021 roku odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Pomocy. W tym roku do akcji przyłączyły się również nasze wychowanki: Klaudia Siwek, Paulina Ratyńska oraz Aleksandra Żmijewska, które jako wolontariuszki kwestowały z puszką WOŚP po wytypowanych rejonach miasta Elbląga.

Czytaj więcej

List do Św. Mikołaja

Okres Świąt Bożego Narodzenia zawsze zachęca nas do włączenia się w różne akcje charytatywne. W tym roku dzięki dobrym serduszkom pracowników i wychowanków uczestniczyliśmy w akcji List do Św.Mikołaja i przygotowaliśmy paczkę dla pensjonariusza DPS Niezapominajka p. Krzysztofa oraz zrobiliśmy paczkę dla wychowanka domu dziecka Radka lat 5.

Czytaj więcej

Podziękowanie

Na ręce Pani Dyrektor Bursy Szkolnej nr 4 przekazano podziękowania od Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu za udział w akcji „ Pierwszy dzwonek”, podczas której zostały przekazane artykuły szkolne, oraz za „Mikołajkową akcje”,gdzie ofiarowane: zabawki, ubrania dla dzieci, sprzęt gospodarstwa domowego dostarczono do Domu Pomocy Społecznej w Elblągu.

Czytaj więcej

Barwy Wolontariatu

Dnia 04.12.2020r. w Regionalnym Centrum Wolontariatu odbyła się gala z okazji Dnia Wolontariusza. Uczestniczyły w niej nasze wychowanki- Aleksandra Żmijewska i Paulina Ratyńska oraz wychowawczyni Pani Ewa Kobyłecka.

Czytaj więcej