Spotkanie z funkcjonariuszem policji- dzielnicowym

11 lutego gościliśmy w Bursie przy ul. Agrykola 8 pana dzielnicowego starszego aspiranta - Patryka Kiedrowskiego. Spotkanie miało na celu zapoznania nas jakim sankcjom karnym podlega młodzież do 18 roku życia, za jakie czyny możemy być karani, wyjaśniane były pojęcia m.in. : demoralizacja, znęcanie psychiczne, znęcanie fizyczne, kurator, cyberprzemoc, gnębienie.

Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 5.02.2020r. Odbył się quiz wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Chłopcy dowiedzieli się bądź poszerzyli swoją wiedzę o tym jak tworzyć i przechowywać bezpiecznie hasła internetowe, nazwy kodów do tranzakcji on- line, co to jest Phising, VPN, Lock Patern, jakie treści możemy umieszczać w necie,  a czego nie wolno.

Czytaj więcej

Święto Niepodległości

Z okazji  Święta Niepodległości wychowankowie mieszkający w budynku przy ul. Agrykola uczestniczyli w uroczystości o nazwie "Niepodległa" organizowanej w placówce przy ul. Komeńskiego. Była to piękna inscenizacja przygotowana przez wychowawców i młodzież.

Czytaj więcej

Zajęcia plastyczne

Nasi wychowankowie ujawnili swoje zdolności plastyczne na zajęciach z panią Kasią pt."Dynia akwarele, akryl i glina" 

Co w mowie polskiej piszczy

Poprawne posługiwanie się językiem polskim to cel jaki będzie realizowany na zajęciach "Co w mowie polskiej piszczy". Odbyły się już pierwsze takie zajęcia. Chcemy wyrażać się ładnie w naszym ojczystym języku.

Odnosimy sukcesy

Mateusz Głowiński - nasza chluba i duma. Został powołany na zgrupowanie do "Jesiennej Akademii Młodych Orłów" w Pruszkowie. W tygodniowym zgrupowaniu wzięło udział 40 najlepszych piłkarzy rocznika 2006 i 2007.

Czytaj więcej