Wszystko o herbacie

W dniu 18.02.2020 roku uczestniczyliśmy w zajęciach pod hasłem „Wszystko co powinieneś wiedzieć o herbacie". Było dużo ciekawostek związanych z herbatą np. to, że jest nazwana napojem cesarzy i psów, że jest mnóstwo kolorów herbat między innymi niebieska i żółta, a specjalista od herbaty to kiper, na zakończenie zgadywaliśmy jaka to herbata, oceniając ją po zapachu, smaku i wyglądzie.

Czytaj więcej

Tłusty Czwartek

Zgodnie z naszą polską tradycją i my w bursie świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Było wesoło bo każdy poprawił sobie humor słodkimi pączkami ( tylko nie mówcie naszym trenerom bo nie ma to nic wspólnego z dietą sportowca).

Czytaj więcej

Święto Niepodległości

Z okazji  Święta Niepodległości wychowankowie mieszkający w budynku przy ul. Agrykola uczestniczyli w uroczystości o nazwie "Niepodległa" organizowanej w placówce przy ul. Komeńskiego. Była to piękna inscenizacja przygotowana przez wychowawców i młodzież.

Czytaj więcej

Spotkanie z funkcjonariuszem policji- dzielnicowym

11 lutego gościliśmy w Bursie przy ul. Agrykola 8 pana dzielnicowego starszego aspiranta - Patryka Kiedrowskiego. Spotkanie miało na celu zapoznania nas jakim sankcjom karnym podlega młodzież do 18 roku życia, za jakie czyny możemy być karani, wyjaśniane były pojęcia m.in. : demoralizacja, znęcanie psychiczne, znęcanie fizyczne, kurator, cyberprzemoc, gnębienie.

Czytaj więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 5.02.2020r. Odbył się quiz wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Chłopcy dowiedzieli się bądź poszerzyli swoją wiedzę o tym jak tworzyć i przechowywać bezpiecznie hasła internetowe, nazwy kodów do tranzakcji on- line, co to jest Phising, VPN, Lock Patern, jakie treści możemy umieszczać w necie,  a czego nie wolno.

Czytaj więcej

Zajęcia plastyczne

Nasi wychowankowie ujawnili swoje zdolności plastyczne na zajęciach z panią Kasią pt."Dynia akwarele, akryl i glina"