Spotkanie z trenerem triatlonu

Dnia 5.12.2019 roku na świetlicy dziewcząt odbyło się spotkanie z trenerem triatlonu MKS Truso Panem Bogusławem Tołwińskim, który dodatkowo jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu, organizator wielu imprez rekreacyjno-sportowych, uczestnik programu telewizyjnego „Zdobywcy".

 

Tematem spotkania było uświadomienie młodym ludziom jak ważną rolę w naszym życiu pełni aktywność fizyczna, zdrowa i zbilansowana dieta, odpoczynek, sen oraz odstawienie używek. Dzięki przestrzeganiu zasad zdrowego stylu życia można nie tylko poprawić ogólne samopoczucie, lecz także uniknąć rozwoju wielu chorób, między innymi takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia.

Na spotkaniu mowa była również o negatywnym wpływie na zdrowie człowieka (przede wszystkim dzieci i młodzieży) długotrwałego korzystania w pozycji siedzącej ze sprzętu elektronicznego (komputer, tablet, komórka). Poza wieloma niewątpliwymi korzyściami występują również zagrożenia:

  • - nadmierne używanie wiąże się ze stresem, niepokojem, brakiem snu, depresją,
  • - trudnościami w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami,
  • - ryzykiem uzależnienia od Internetu;

Wraz z objawami nadmiernego korzystania z sieci, pojawiać i nasilać mogą się również zachowania agresywne, poczucie osamotnienia, izolacji oraz myśli samobójcze.